Sık Sorulan Sorular - korezonmed
Sık Sorulan Sorular
Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi her zaman kargo görevlisinin yanında kontrol edin. • Kargo paketinde veya üründe hasar varsa, teslim almadan paketi kargo firması ile iade gönderebilirsiniz. o Kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" tutturun. o kargo teslim fişini imzaladıktan sonra içerik ve adet kontrolü yaparak kargoyu teslim almama kararı vermeniz halinde sipariş ekranından kolay iade seçeneği ile iade kodu alın. o Ürünü/kutuyu bu tutanak ve fatura ile birlikte kargo görevlisine teslim edip geri gönderin. Yukarıdaki adımları takip ederken yaşadığınız bir sorun olursa yardım sayfamızın altında yer alan "Canlı Yardım"alanından bize ulaşarak destek alabilirsiniz.
Siparişim ne zaman gelir?
• Hafta içi oluşturduğunuz siparişler için kargonuz en geç ertesi gün olacak şekilde, hafta sonu oluşturulan siparişler takip eden pazartesi günü olacak şekilde kargoya teslim edilir. • Siparişinizin size ulaşması kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 2-5 iş günü arasında sürmektedir. • Sipariş dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz. • Kargoya verildikten sonra siparişinizin kargo aşamalarını "Hesabım' bölümünde "Siparişlerim" sekmesinde bulunan "Kargom Nerede?” linkinden takip edebilirsiniz.
Teslimat ücreti var mı?
300TL ye kadar olan siparişlerinizde standart teslimat ücreti uygulanır. 300TL üzeri siparişlerde teslimat ücreti bulunmamaktadın
Neden bakır?
Bakır yüz yıllardır sağlık ve medikal sektörlerinde antibakteriyel etkisinden yararlanılarak kullanılan eser bir maddedin Bakır patojen mikroorganizmalar ile temas etmesi halinde oluşan zararlı mikrop popülasyonunu Contact killing özelliği ile sonlandırır. Ayrıca sadece oluşan popülasyonu kaldırmakla kalmaz tekrar üremeye olanak sağlayacak olan kalıcı hücrelerin de faaliyetine son verir. Bu nedenle ürünlerimizde bakır içerikli aktif pamuk lifleri kullanılmaktadır.
Bakır cildime zarar verir mi?
Kumaşlarımızda bulunan bakır içeriği Ultrasonik Kavitasyon denen özel bir yöntem ile moleküler boyutta olacak şekilde pamuk liflerine işlenmiştir. Bu nedenle bakır dokusu gözle görünmez ve hissedilemez. Her hangi bir rahatsız edici, tahriş edici bir yapı söz konusu değildir. Ayrıca kullanılan kumaşlarımız dermatolojik olarak test edilmiştir. Yapılan test sonuçlarında hiçbir alerjen etki saptanmamıştır.
Akıllı kumaşların sağlık açısından faydası nedir?
Akıllı kumaşlar ısı, nem ve hava dengesini korur ve antibakteriyel özelliği ile maksimum hijyen sağlar bu sayede genital bölgede görünen tahriş kızarıklık, kaşınma, mantar, koku, akıntı ve enfeksiyonel durumların önüne geçmiş olur. Ayrıca bakır içerikli aktif kumaşların yara iyileşim hızına pozitif etkisi ve cildin yenilenmesine olan pozitif katkısı (botoks etkisi) yapılan testler sonucu kanıtlanmıştır. Bu sayede genital bölgede oluşabilen yaraların iyileşme sürecine katkı sağlar ve bölgenin dermal yenilenmesine katkı sağlar.
Ürün kumaş kalitesi ve dokusu nasıl?
Yeni sezon ürünlerimizde A kalite mikromodal kumaşlar kullanılmıştır. ipeksi dokusu ve ultra esnek yapısı ile ödüllü bir kumaş türüdür. Yapısı gereği iç çamaşırı üretimine en uygun kumaş türlerindendir. Hava alan ,terleme yapmayan ve leke tutmayan bir yapıya sahiptir. Outlet ürünlerimizde pomukmodal kumaşlar kullanılmıştır. Mikromodal kumaşlara nazaran doku ve esneklik farkları gözlemlenebilir. Hava alan ve terleme yapmayan bir yapıya sahiptir.
Antibakteriyel özellik yıkama sonrası kaybolur mu?
Bu konu üzerine ürünlerimiz çeşitli laboratuvar testlerine tabii tutulmuştur. Yapılan testler sonucu; antibakteriyel etkide, 100 elde yıkama veya 50 endüstriyel (makinede) yıkama sonrasında dahi hiç bir değişikliğin olmadığı kanıtlanmıştır. 100 elde 50 endüstriyel yıkamadan daha fazla yıkama işlemine tabi tutulan ürünlerde antibakteriyel etkinin az da olsa azaldığı, ancak kaybolmadığı gözlemlenmiştir. Bahsi geçen süreler standart bir iç çamaşırının ortalama kullanım ömrüne eşittin
Kullandıktan ne kadar süre sonra etkisini görebilirim?
Bu tabi ki ürünlerimizi kullanım amacınıza ve beklentilerinize göre değişmektedir. Hatırlatmak gerekir ki ürünlerimiz ilaç değil, hijyeninizin sağlanması amacı ile kullanılması gereken bir üründür. Ancak kadınların yaşadığı hijyen kaynaklı çoğu sorunun sebebi kontrolsüz zararlı mikroorganizmaların çoğalmasıdır. Akıllı kumaşlar bu zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını önleyerek zamanla sıfıra inmesinde görev alın Müşterilerimizden aldığımız dönütlerin yaklaşık %90'ı sorunlarının çözülmesine 3-5 gün içerisinde katkı sağladığı yönündedir.
Hamilelik sürecinde kullanıma uygun mudur?
Ürünlerimizin hiç bir yan etkisi olmadığından hamilelik sürecinde kullanılmasında bir sakınca yoktun Ayrıca hamilelik sürecinde daha sık yaşanan genital akıntı gibi şikayetlerin önüne geçmek için kullanımı faydalı olmaktadır.