Whatsapp Bilgi ve Sipariş Hattı: +90 (543) 567 3966

SIK SORULAN SORULAR

Korezon Antibakteriyel Bakır Çorabı Diğer Çoraplardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Mikrop ve bakterilere karşı ayaklarınızı tam koruma sağlayan Korezon Antibakteriyel Bakır Çorap, diyabetik ayak ülseri, mantar, koku, ödem ve yorgunluk gibi rahatsızlıkların tedavi süresini kısaltarak daha ağrısız bir süreç geçirmesini sağlar.

-Antibakteriyeldir,

-Diyabetiktir,

-Koku önleyicidir,

-Termodinamiktir,

-Mantar önleyicidir,

-Ödem gidericidir,

-Ayaktaki yaraları tedavi edici özelliği vardır.

Neden Bakır Çorap Kullanmalıyız?

Bakır, iyileşme sürecinin yaşamsal bir parçasıdır ve vücudunuzun enfeksiyona karşı kendisini savunmasını ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bilinen antibakteriyel ürünlerden farklı olarak kendi sterilizasyonunu sağlayan bakır bileşenli Korezon Antibakteriyel Bakır Çorap, ayaklarınızı mikrop ve bakterilerden koruyarak daha rahat etmenizi sağlar. Ayak rahatsızlıklarında tedavi süresini kısaltır.

Bakırın Sağlığa Zararı Var mıdır?

Bakırın sağlığa hiç bir zararı yoktur. Eski zamanlardan beri yaraları tedavi amaçlı kullanımı mevcuttur. Aksine karşılaştıkları bakteri, mantar ve virüs gibi mikropların işlev görmesini engellemektedir. Böylelikle bu mikrop ve bakteriler çoğalamamamakta ve bulunduğu ortamda yaşamlarını sürdürememektedir. Bakır metalinin tüm bu özelliklerinin yanı sıra kişinin kendi hücrelerine ve dokularına zarar vermemektedir. 

Bakır Ürünler Nasıl Antibakteriyel Etki Oluştururlar?

Bakır mikrop ve bakterilerin bağışıklık kazanmasına izin vermez. Bakterilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için nem, sıcaklık ve bu şartları hazırlayan yüzeylere ihtiyacı vardır. Çorap ve iç çamaşırları mikropların çoğalması için ideal ortam sağlar.Bakır bu mikroorganizmaları yok ederek çoğalmalarını engeller. Mart 2008’de, ABD Çevre Koruma Kurumu (EPA) bakır ve alaşımlarını potansiyel olarak hayatı tehdit eden, enfeksiyonlara neden olan bazı mikrop ve bakterilerin çoğalmasını kontrol edebilen antibakteriyel maddeler olarak sertifikalandırmıştır.

Bakır Çorap Ayakta Oluşan Kokuyu Nasıl Engeller?

Ayak kokusunun ilk ve en önemli sebebi terdir. Her bir ayakta yaklaşık 250 bin ter bezi bulunur. Kötü kokunun başlıca sebebi olan bakteriler, üremek için karanlık ve nemli ortamları tercih ederler. Gün boyu ayakkabılarınızın içinde havasız kalan ayaklarınız, doğru çorap ve ayakkabı seçmediyseniz bakteri üremesi için son derece uygun bir ortam haline gelirler. Bakır ürünler antibakteriyel özelliğe sahip olmaları sebebiyle bakterilerin çoğalmasının engellerler ve dolayısı ile istenmeyen kokuları giderme özellikleri mevcuttur.

Bakır Çorap Ayaktaki Mantar Oluşumunu Nasıl Engeller? Oluşan Ayak Mantarını Nasıl Giderir?

Bakır, antibakteriyel özelliği ile ter ve ayak kokusuna sebep olan bakteri ve mikropların üremesini ve çoğalmasını önler ve yapısı bozulmuş proteinleri nötralize eder. Önceden oluşmuş mantar rahatsızlığının tedavi sürecinde de tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilir.