Antibakteriyel bakır iç çamaşırı nedir - korezonmed
Antibakteriyel bakır iç çamaşırı nedir
28 Mart 2024
Antibakteriyel bakır iç çamaşırı nedir

Antibakteriyel bakır iç çamaşırı nedir? Nasıl etki eder?

Dünya çapında her 4 kadından 3'ü hayatının bir evresinde en az bir kere mantar, koku, akıntı, tahriş, enfeksiyon gibi baş edilmek bilmeyen rahatsızlarla karşı karşıya geliyor. Bazı kadınlar aylarca hatta yıllarca bu can sıkıcı rahatsızlıktan kurtulamıyor. Kimi kadınlar bu yüzden günlük pedlere bağımlı olurken kimi cinsel hayatından uzaklaşıyor, eşi ile arasına mesafe koymak zorunda kalıyor, kimi doktor desteği almaktan çekindiği için rahatsızlıkları ilerliyor, ilerliyor ve sonucunda kansere kadar uzanan daha büyük sıkıntılara yol açıyor. Peki durumla nasıl baş edeceğiz? Korezon iç çamaşırları nasıl bu kadar iddialı olabiliyor. Bir iç çamaşırı gerçekten bunları yapabilir mi? İşte hepsinin detaylı yanıtı bu yazıda sizlerle

Vajinal rahatsızlıkların kimi cinsel yolla bulaşırken kimi vajinada doğal olarak bulunan mikroorganizmaların kontrolsüz çoğalması ile, kimi vajinaya dışarıdan nüfuz eden mikroorganizmalar kaynaklı olabiliyor. Bu rahatsızlıklardan korunmanın 1. önceliği ise bilinçli ve tedbirli olmak. Biz bu konuda sosyal medya hesaplarımızdan elimizden geldiğince kitlemizi bilinçlendiriyoruz ancak en önemli işi ise ürünlerimiz yapıyor.

Korezon iç çamaşırları ağ kısmı nano ölçekte bakır parçacıklar içeren akıllı kumaşlardan üretilmiş iç çamaşırlarıdır. Nano boyuttaki bakır parçacıkların özel teknolojik bir süreç ile doğal pamuk ipliklerine tutturulması ile elde edilen bu akıllı kumaşlar bakırın zararlı mikroplar üzerinde ki öldürücü etkisinden (antimikrobiyal) etkisinden yararlanır. Böylece dış genital bölgeyi çevreleyen akıllı kumaşlar vajinanın bakterilere karşı korunmasını sağlar. Korezon iç çamaşırları bu çalışma prensibi üzerine tasarlanmış Türkiye'de ilk ve tek bu teknolojinin kullanıldığı ürünlerdir.


 

Anlattıklarımızın teknik bir bilgi olarak hava da kalmaması için sizlere kadınların en çok yaşadığı rahatsızlıklar üzerinden örnekler vererek bu durumu somutlaştıracağız. Mesela idrar yolu enfeksiyonu… Kadınlarda erkeklere oranla çok fazla görünen bir rahatsızlıktır. Bunun ana sebebi kadın ve erkek genital sisteminin yapısından kaynaklanır. İdrar yolu enfeksiyonun en spesifik sebebi sindirim sisteminde doğal olarak bulunan bir bakteri olan E. Coli bakterisidir. Bu bakterinin sindirim sisteminden genital sisteme taşınması ve idrar yoluna yerleşmesi bu enfeksiyona sebebiyet verir. İşte tam bu nokta ürünlerimiz bir çözüm sunuyor ağ kısmı boyunca uzanan antibakteriyel özel kumaş sayesinde Korezon ürünleri sindirim sisteminden genital sisteme bakterilerin geçişini engelleyerek enfeksiyon oluşmamasını sağlıyor. 

Bir diğer örnek yine kadınların en çok karşılaştığı sorun olan mantar enfeksiyonları. Hemen bu konuya da bir el atalım  Bu rahatsızlığa sebebiyet veren mikroorganizma ise vajinanın içerisinde doğal olarak bulunanan Candida A. denen bir mikroorganizma. Bu mikroorganizma bazı durumlarda kontrolsüz çoğalmaya başlar ve vajinal bölgede mantar oluşumuna sebebiyet verir. Bu çoğalmanında bir çok farklı sebebi olsa da, kontrolsüz çoğalmaya sebebiyet vermemek için sıkı olmayan, kimyasal içermeyen, esnek, hava alabilir, ıslaklık ve nem tutmayan iç çamaşırları tercih edilmelidir. Bu özellikler size bir yerden tanıdık geldi mi   Mantar rahatsızlığı genellikle akıntı ve kötü kokuyu da beraberinde getirir bu durumlarda özel kumaşlar nem tutmayan yapısı ve antibakteriyel özelliği ile hem tedavinize yardımcı olurken, hem de koku oluşumu ve ıslaklık hissini de önler.

Bu gibi karmaşık bir çok rahatsızlık bulunmaktadır ancak bunların hepsini nasıl düşüneceksiniz değil mi? Düşünmenize artık gerek yok biz sizin için en ince ayrıntısına kadar düşündük. Size sadece bu rahatlığı ve sağlığı deneyimlemek kalıyor.

Bakırın medikal etkisinin fark edilmesi çok uzun zamanlar öncesine, en eski mısır uygarlıklarına kadar uzanmaktadır. Etkinin bilimsel olarak açıklamasını şu şekilde ele alabiliriz. Yapılan çalışmalar göstermektedir ki bakteriler, mantarlar, hatta virüsler bakır nanoparçacıkları ile temas ettiklerinde bakırın iyon molekülleri  bu mikroplarının hücrelerinin içene girerek onları kısa sürede öldürmektedir. Bizde ürünlerimizde bu parçacıkları kullanarak elde ettiğimiz bu antibakteriyel kumaşlar ile sizlere sözde bir etki değil bilimsel bir etki sunmaktayız

Ürünlerimizin temizliği konusunda günlük iç çamaşırından farksız olarak yapabilirsiniz. Ancak en uzun süreli kullanım için beyaz sabun kullanarak elde yapmanızı öneriyoruz. Ürünlerimizin etkisi yıkayınca kaybolmaz. Yıkayıp tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Kurutma için ise kurutma makinasında kurutma yapmayın. Direkt güneş almayacak bir ortamda asarak kurutabilirsiniz

daha fazlası için bizleri takip edebilir, sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz